Esra Kılıçlarslan

Kariyer ve Profesyonel Gelişim Ofisi Müdürü

E posta: esra.genc@agu.edu.tr

Ofis: Kuluçka Merkezi, Kariyer Ofisi

Esra Kılıçarslan lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde aldıktan sonra, Michigan State Üniversitesi’nde Kültür Çalışmaları alanında burslu yüksek lisans öğrencisi olarak yüksek öğrenimine devam etti.

Yüksek lisans eğitimi süresince pek çok Kültürel Çalışmalar alanında dersler verdi ve aynı zamanda da akademik bir derginin yardımcı editörlük görevini üstlendi. Rönesans dönemi tıp metinleri ve tiyatro metinlerinde ruhsal hastalıkları incelediği yüksek lisans tezini Paris-Sorbonne Üniversitesi, Brown Üniversitesi ve Chicago Üniversitesi başta olmak üzere 6 uluslararası konferansta sunduktan sonra e-kitaba dönüştürdü. Öğrenimi süresince 10’u aşkın başarı bursuna layık görüldü.          

Sonrasında Michigan Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde Ortaçağ Fransız ve Türk kültürlerini çalışmak üzere, burslu olarak Doktora programına başladı. Ders dönemini bitirdikten sonra eğitimine ara verip Kayseri’ye döndü.

TED Kayseri Koleji bünyesinde çalıştıktan sonra 2017 yılından bu yana Abdullah Gül Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır. Nisan 2019’dan bu yana da AGÜ Kariyer ve Profesyonel Gelişim Merkezi Müdürü olarak görevlendirilmiş olup, AGÜ öğrencilerine gerek etkinlikler gerekse profesyonel gelişim konulu eğitimler düzenlemektedir.

 

Hilal Demirel

Kariyer ve Profesyonel Gelişim Ofisi, Öğretim Görevlisi

E-posta: hilal.demirel@agu.edu.tr

Ofis: Kuluçka Merkezi, Kariyer Ofisi

Hilal Demirel, 2008 yılında Erciyes Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünde lisans eğitim programına başladı. 2011 yılında Avrupa Birliği Erasmus öğrenci değişim programı ile  Finlandiya Tampere University of Technolgy üniversitesinde Malzeme Bilimi üzerine bir dönem eğitim aldı. Lisans eğitiminin son yılında Merkez Çelik A.Ş'de proje analisti olarak çalışmaya başladı. Lisans Eğitimini bölüm ikincisi olarak tamamlayıp Merkez Çelik AŞ’de Ürün Geliştirme Mühendisi olarak çalışmaya devam etti.

2014 yılında Orta Anadolu T.A.Ş firmasında Ar-Ge Merkezi mühendisi olarak göreve başladı. Ar-Ge Merkezi bünyesinde Üniversite Sanayi İş Birliği Projelerinde görev aldı. Tübitak projelerinin yazımı ve yürütücülüğünü gerçekleştirdi.

Yüksek Lisans Eğitimini Orta Anadolu TAŞ ve Erciyes Üniversitesi ile üniversite sanayi işbirliği kapsamında San-Tez Projesi yaparak 2018 yılında eğitimini tamamladı. Akabinde 2019 yılında Tekstil Mühendisliği alanında doktora eğitimine devam etmekte.

2020 yılından itibaren Abdullah Gül Üniversitesi Kariyer ve Profesyonel Gelişim Merkezinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.